Ekonomi

ABD Başkanı Joe Biden kanser!

ABD Başkanı Joe Biden’ın doktoru Kevin O’Connor, geçen ay Başkan’ın göğsünden biyopsi ile alınan lezyonun kanserli olduğunu ancak tedavi gerektirmediğini açıklamıştı.

Beyaz Saray, Biden’ın göğsündeki lezyon için 16 Şubat’ta yapılan biyopsi sonucuna ilişkin Doktor O’Connor’ın raporunu yayınladı.

“Tüm kanserli dokular başarıyla çıkarıldı”

O’Connor, biyopsi lezyonunun bazal hücreli karsinom adı verilen bir cilt kanseri türü olduğunu belirtti. “Tüm kanserli doku başarıyla çıkarıldı.” terimini kullandı. Biyopsi yapılan bölgenin çevresine de elektrodesikasyon uygulandığını anlatan O’Connor, ek bir tedaviye gerek olmadığını ifade etti.

O’Connor, bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaza yatkın olmadığına dikkat çekti.

Durum gözetim altında izlenecektir.

Doktor ise bu lezyonların büyüme potansiyeline sahip olduğunu kaydetti. Biyopsi bölgesinin düzeldiğini belirten O’Connor, Cumhurbaşkanı’nın durumunun rutin kontroller çerçevesinde gözetim altında takip edileceğini söyledi.

Başkanın görevlerini yerine getirmeye uygun

Beyaz Saray, 80 yaşında olması nedeniyle başkanlık görevini tam olarak yerine getirip getiremeyeceği konusunda Amerikan kamuoyunda sıklıkla gündem olan Biden’ın sağlık durumuna ilişkin detaylı bilgileri içeren Doktor O’Connor’ın raporunu 17 Şubat’ta paylaştı. . Biden’ın sağlık durumunun “başkanlık görevlerini yerine getirmeye uygun” olduğunu kaydeden O’Connor, Başkan’ın göğsündeki lezyon için biyopsi yapıldığını ancak sonuçların henüz ortaya çıkmadığını kaydetti.

domanichaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu