Haber

Adana’da Sarıçam Atatürk Parkı açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sarıçam ilçesi Çarkıpare Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Sarıçam Atatürk Parkı törenle hizmete açıldı. Açılışa Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan katıldı. topraklarAdana yeni dönemde daha büyük hizmetlerle buluşacak” dedi.

Sarıçam Atatürk Parkı’nın açılışına Başkan Karalar’ın yanı sıra milletvekilleri, siyasiler, milletvekili adayları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Önder Karalar, Adana’nın Merkez Park’tan sonra en büyük parkı olan Sarıçam’da halkı bir araya getirmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, bölgede yapılan ve yapılacak kreşler, yollar, köprüler, altyapı ve diğer hizmetler hakkında bilgi verdi. Tamamlanacak hizmetlerle birlikte Sarıçam’a 1 milyar liranın üzerinde yatırım yapacaklarını belirten Karalar, “Adana yeni dönemde daha büyük hizmetlerle buluşacak” dedi.

Karalar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığının ardından Adana Metrosu ile ilgili bekleyen belgenin onaylanacağını, metro sınırının yeni stad ve Sarıçam’a kadar uzatılacağını söyledi.

Açılış töreni öncesi Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Parkı’nda düzenlediği şenlikte çocuklar doyasıya eğlenme fırsatı buldu. Adana Büyükşehir Belediyesi Bandosu, festival ve açılış töreninde konser verdi.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu