Haber

Çevre yolu ile Sarıyer’e ulaşım 35 dakikadan 5 dakikaya düşecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından İstanbul ve Sarıyer için uygulanması planlanan, Sarıyer halkının ve tüm nüfusun erişimini kolaylaştıracak çalışmanın tanıtım toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun İstanbul’un kuzeyinde yaşayan şehir merkezlerine, 2026 yılında hizmete sunulması planlanan çalışmalar hakkında konuştu. “Sarıyer-Kilyos Tüneli’nin hayata geçmesiyle kentsel gelişim yolları bypass edilecek ve Sarıyer’e ulaşım süresi 5 dakikaya inecek.”söz konusu.

Kurşun, açıklamasında şunları söyledi:

Sarıyer-Kilyos Tüneli Denetim Programımızı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu, Ulaştırma Komite Başkanımız Adil Karaismailoğlu, İl Liderimiz Osman Nuri Kabaktepe, teşkilatımız ve siz değerli misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.

Sarıyerimiz ve hatta İstanbul için çok büyük ve değerli bir projeyi hayalden gerçeğe dönüştürmüş olacağız. Projemiz; Sarıyer Çayırbaşı Tüneli çıkışından sonra Kuzey Marmara Otoyolu içerisinde inşa edilen Uskumruköy modern kavşağına bağlanarak sona erecek.

Sarıyer – Kilyos Tüneli tamamlandığında şehir içi ulaşım kolaylaşacak ve Sarıyer’e ulaşım 35 dakikadan 5 dakikaya düşecek.

Yeni işler üretme, ilçemize değer katma vizyonuyla dolu siyaset anlayışımız Sarıyerimizin daha da büyümesini ve gelişmesini sağlayacaktır.

Sarıyerimize hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.

Sarıyerli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu