Haber

Interpol onu arıyor: Almanya’da çalıştığı şirketten 8 milyon euro çalıp Türkiye’ye kaçtı

Almanya’nın Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro (yaklaşık 230 milyon lira) çaldığı iddia edilen 31 yaşındaki Yasemin Gündoğan, Interpol tarafından 2 yıldır aranıyor. Olayın ardından Türkiye’ye kaçan Gündoğan’ın Çeşme’de tatildeyken fotoğrafları ortaya çıktı.

Sabah’tan Ümit Erkan Demircan’ın haberine göre, Bremen doğumlu olan ve lisede aşçılık ve dondurmacılık eğitimi alan Yasemin Gündoğan, bir süre kafelerde dondurmacı olarak çalıştı. 2019 yılında para taşımacılığı şirketi Loomis Deutschland’da çalışmaya başladı. Bankalar için Merkez Bankası’ndan aktarılan paraların paketlenmesi ve ATM’lerin para kasalarının doldurulmasından sorumluydu.

İKİNCİ KONTEYNERE 8 MİLYON EURO AKTARARAK PARALARINI TÜRKİYE’YE AKTARDI

Soygun günü Gündoğan saat 14.00 sıralarında çalışmaya başladı. Önce birim amirinden o günkü çalışma süreci hakkında bilgi aldı. Gündoğan, saat 15.48 sıralarında para transfer masasına giderek yanına iki konteyner aldı. ATM kasetlerini dolduran ve bankalara aktarılacak para poşetlerini paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk transferi yaparken düzenli olarak diğer konteynere de para atmaya başladı. Gündoğan, 15.48’de başladığı işi 20.40’ta bitirdi.

Saat 20.47’de ise 2 konteyneri garajdaki para transfer ünitesine taşıdı. Saat 21.00 sıralarında garaja giren Gündoğan, yakın ilişki içinde olduğu iddia edilen güvenlik görevlisine garaj kapısını ve para transfer ünitesinin kapısını açarak çöpleri atmasını sağladı. Saat 21.15 sıralarında plakası bilinmeyen bir araç şubenin avlusuna girdi. Saat 21.21 sıralarında ise konteyneri zorla sürükleyerek araca taşıdı. Soruşturmada 8 milyon 196 bin 925 Euro’nun çalındığı belirlendi.

Yasemin Gündoğan’ın parayı Türkiye’ye kaçırdığı, arkadaşı 24 yaşındaki Büşra S. ile erkek arkadaşı Yiğit T.’nin de ona yardım ettiği belirlendi. Almanya’ya dönen Büşra S. tutuklandı. Yasemin ve Yiğit T. aranıyor. (HABER MERKEZİ)

akcakocahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu