Ekonomi

Kevin Svenson: “Bitcoin’in parabolik rallisi ince ayrıntılarda yatıyor”

Popüler kripto stratejisti ve tüccarı Kevin Svenson, bitcoinFiyatın parabolik bir dalgalanmanın ilk aşamalarında olduğunu belirtti.

kripto analisti Kevin Svenson, sosyal medya platformu X hesabında, Bitcoin’in yarılanmadan önceki yıl parabolik bir artışa doğru yöneldiğinin altını çizdi.

BTC yarılanmasının Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Bu beklenti ve aktivitenin kendisi, topluluk tarafından merakla beklenen yukarı yönlü bir katalizör olarak yorumlanıyor.

Svenson, Bitcoin’in bir sonraki halving etkinliğinden önce ayda 60.000 dolara yükseleceğini öngören bir grafikle dikkat çekiyor. Ancak analistlere göre ilerleme bu grafikteki kadar kolay ve doğrusal olmayacak. Yine de fiyat sonuçta beklenen 60.000 dolar seviyelerine yaklaşacak.

Bitcoin’in olası kısa vadeli hareketlerine bakan Svenson, BTC için iki yükseliş senaryosu paylaştı.

İlk senaryoya göre BTC 36.850 dolar kanal direncine kadar yoluna devam edecek. İkinci senaryoda ise mevcut desteği tutmakta zorlanacak ve 31.500 dolara düşerek hacim boşluğunu dolduracak. Ancak sonuç olarak fiyat bu boşluğu doldurarak yükselmeye devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu