Haber

Kırşehir’de CHP ile GÜZEL Parti arasında kriz! Birbirlerine girdiler

Bakan tarafından “Solda Bilim, solda Edebiyat, solda Felsefe, Solda Müzik, Solda Düşünce, solda Sorgulama, solda Vicdan, sağda para ve din” paylaşımının ardından Kırşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Konseyi Genel Başkanı, sosyal medya hesabından belediyenin ittifak ortağı ÂLÂ Parti merkez ilçe lideri Zafer Satmış, ÂLÂ Partisi olmadan CHP’nin belediyeyi alamayacağını ve belediyeyi alamayacağını belirten bir açıklama yaptı. Belediye Meclisi Genel Sekreteri’nin belediyeden maaş aldığını unuttuğunu.

Krize yol açan paylaşımın ardından Merkez İlçe Başkanı Satılmış, yaptığı açıklamada, “Yanlış anlaşılmayan sözler paylaşılıyor. 39 yıl sonra CHP, sağ seçmenin oylarıyla Kırşehir Belediyesi’ni kazandı. Siyaset dışı bir STK’yı kendi zihniyetinize kurban edin. Çürük bir zihniyetle CHP mi seçimi kazanır?’Para din satar’ diyerek sağcılara hakaret etmek kimsenin haddine değil” dedi.

İlçe başkanının ittifak belediyesinde çatırtıya neden olan açıklamasının ardından açıklama yapan Kırşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Umut Yoldaş, “Durumunuzu tarih kürsüsünden izliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu