Haber

Mısır, Gazze’den 500 çifte vatandaş ve yedi yaralıyı kabul etti

KAHİRE, 13 Kasım (Xinhua) — Mısır, Pazar günü savaşın harap ettiği Gazze Şeridi’nden yaklaşık 500 çifte vatandaşı ve yedi yaralı Filistinliyi daha kabul etti.

Mısır’ın Al Qahera News televizyon kanalının haberine göre, tahliye edilenler, Mısır ile kuşatma altındaki bölge arasındaki tek temas noktası olan Refah sınır kapısından Mısır’a ulaştı. Yaralılar tedavi için Mısır’daki hastanelere kaldırılacak.

Haberde, Mısır tarafında hayat kurtaran yardım taşıyan 70’ten fazla kamyonun Gazze’ye gönderilmek üzere hazır olduğu belirtildi.

1 Kasım’dan bu yana yüzlerce yabancı ve çifte vatandaş, İsrail ordusuyla Filistinli militanlar arasındaki şiddetli çatışmalardan kaçmak için Mısır’a girdi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları şu ana kadar 4 bin 600’ü çocuk ve 3 bin 100’ü kadın olmak üzere 11 bin 100’den fazla Filistinlinin ölümüyle sonuçlandı ve 28 binden fazla kişinin yaralanmasıyla sonuçlandı.

İsrail saldırısı, Gazze’yi yöneten Hamas’ın İsrail’de yaklaşık 1.200 kişinin ölümüne yol açan büyük saldırısının ardından başladı.

Hamas da saldırı sırasında yaklaşık 200 kişiyi rehin alarak Gazze’ye götürdü.

surhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu