Ekonomi

Sakarya çilekte üretim rekoru bekliyor

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarımsal üretimde yokuşlardaki konumunu güçlendiriyor.

Pamukova Bakacak’ta kurulan çilek üretim tesisini ziyaret eden Önder Ekrem Şanlı, çilek hasadına katıldı. Traktörün başına geçen Önder Şanlı, “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü yoktur. Üretimin en başından beri tarlada, topraktaydım. Allah toprağımızın bereketini artırsın” dedi.

Pamukova Bakacak’ta kurulan çilek üretim merkezinde üretilen birinci sınıf albion çileğe pazardaki yoğun talep karşısında Önder Ekrem Yüce’nin talimatıyla üretim alanı ikiye katlandı.

20 dönümlük ikinci ekim alanında toprak işleme çalışmaları tamamlanmış olup, dolgu işlemlerine başlanmıştır.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmalara katılan Lider Şanlı, üretim alanını ziyaretinde satış ofisi, soğuk hava deposu, paketleme alanı, çocuk oyun alanı ve dinlenme alanlarının yapılması konusunda da talimat verdi.

TÜKETİCİDEN TAM NOT

Çilek hasadına katılan Önder Ekrem Aziz, “Pamukova’daki çilek çiftliğimizde yapılacak yeni düzenlemelerimizin yerlerini inceledik ve çileklerimizi topladık. Sakarya’yı tarımda simge yapmak için güzelleştirdiğimiz üretim ve toplama tekniklerimizle verimli topraklarımızı en iyi şekilde kullanıyoruz. Şimdiden üretimimiz hayırlı ve bereketli olsun. Tesisimiz 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın ziyaretinin yanı sıra yurt dışından birçok yatırımcıya da ilham kaynağı oluyor. Burada ürettiğimiz çilekler tüketicilerden tam not alıyor. Piyasada çileğimize yoğun bir talep var. Gelen taleplere cevap verebilmek için üretim alanımızı artırdık. Bu kapsamda ikinci ekimlere hazırız. İnşallah bu yıl rekor bir üretime imza atacağız” dedi.

savur-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu