Haber

Son dakika! İstiklal saldırısıyla ilgili konuşan Bakan Soylu: Verilen mesajı aldık, çok sert bir karşılık vereceğiz

‘nde bombalı taarruz gerçekleştiren ve 6 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan taarruz hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamalarda bulundu.

“VERİLEN MESAJIN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Bakan Soylu, teröristlerin operasyonla yakalandığını belirtirken ABD Büyükelçiliğinin yayınladığı taziye iletisine reaksiyon gösterdi. Soylu hususla ilgili “Emniyetimiz, valimiz gerekli açıklamaları yaptı. Cenazeleri kaldıracağız şimdi. Biz bize verilen mesajı biliyoruz, bize verilen mesajı aldık. Verilen mesajın ne olduğunu biliyoruz. Amerikan Büyükelçiliğinin taziye dilemesini reddediyoruz, kabul etmiyoruz. Kendi Senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz tartışmalıdır.” dedi.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN YAYINLADIĞI TAZİYE MESAJI

ABD Ankara Büyükelçiliği yaşanan hain saldırı sonrası yayınladığı mesajda “ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu olarak, bugün öğleden sonra İstanbul’da meydana gelen patlamadan derin bir ıstırap duymaktayız. Hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten taziyelerimizi sunar, yaralılara acil şifalar dileriz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun açıklamalarının detayları şöyle:

“Kimseye kalleşlik yapmıyoruz, bu kalleşliklere tahammül edecek gücümüz kalmadı. Bize ne karşılık verildiğini biliyoruz. Operasyonlar başarılı halde yakalandı. Yakalamasaydık bugün Yunanistan’a kaçacaklardı. Nasıl, ne şekilde koordine edildiğini biliyoruz. Bu aldığımız mesaja çok güçlü mesaj vereceğiz.”

“KISKIVRAK ELE GEÇİRİLDİ”

“Onu götüren şahsı yakalayıp, network’ün modülü olan şahsı yakalayıp sorgulayınca bir sokakta olduğunu öğrendik. O sokağa yaptığımız operasyon çerçevesinde konutta kıskıvrak ele geçirilmiş oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu