Haber

UEFA Pro Lisans Eğitmen Yetiştirme Programı’nın 6. modülü İstanbul’da gerçekleştirildi

UEFA Pro Lisans Antrenör Yetiştirme Programı’nın 6. modülü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, 31 Temmuz-4 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen antrenmana TFF’nin Hasan Doğan Milli Kurmay Kampı ve Antrenman Tesisleri ev sahipliği yaptı.

Programda aday antrenörler saha performansı ve süreç sunumları ile değerlendirildi. Antrenör adaylarının sorumlu oldukları konular bağlantı, liderlik, futbol ekonomisi ve saha uygulamalarıdır.

Eğitimde Mustafa Kolcu, Osman Zeki Korkmaz, Selman Coşkun, Uğur İnceman, Emre Belözoğlu, Mehmet Aurelio, İlker Püren, Sinan Kaloğlu, Muzaffer Bilazer, Hakan Yakın, Suat Okyar, Ömür Serdal Altunsöz, Kemal Kurak, Ercüment Şahin, Begüm Üresin, Levent Sürme, Serkan Özbalta, Özhan Pulat ve Yılmaz Bal değerlendirildi.

Oğuz Çetin: “Aday antrenörlerimiz en detaylı sınavdan geçti”

Yönettiği programın ardından açıklamalarda bulunan TFF Futbol Geliştirme Müdürü Oğuz Çetin, teknik direktör adaylarının TFF’nin bugüne kadar düzenlediği UEFA Pro Lisans programları arasında en detaylı sınavdan geçtiğini söyledi.

Çetin, “Hem teorik konuları hem de saha uygulamalarını içeren bu süreçte bugüne kadar aldıkları eğitimler ışığında sunumlar yaptılar. Saha performansları da sergilediler. Modül sonunda programın harika olduğunu söyleyebilirim. her açıdan başarılı oldu. Aday antrenörlerimiz çok iyi performans gösterdiler. Onlara katkı sağlayabildiğimiz için kendimizi iyi hissediyoruz. Antrenör eğitim programlarımız gelişerek devam edecek.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu